Študentskí kolegovia z Bratislavy iniciujú pomoc pre UPJŠ v Košiciach

Študentskí kolegovia z Bratislavy iniciujú pomoc pre UPJŠ v Košiciach

3294
0
ZDIEĽAJ

Veda na Slovensku neprežíva najlepšie obdobie. Požiar na Prírodovedeckej fakulte UPJŠ Košiciach je pre ňu ťažkou ranou a pre našich kolegov z východu Slovenska takmer existenčným problémom. Preto sa rozhodla Študentská časť akademického senátu Prírodovedeckej fakulty Univerzity Komenského v Bratislave iniciovať pre nich pomoc.

Milé kolegyne, milí kolegovia,

Každý z nás postrehol správu, že Prírodovedeckú fakultu našich priateľov a kolegov z Košíc postihol požiar, ktorý zapríčinil najmä materiálne škody, ktorých suma e vyčíslená na už takmer 3 000 000 eur. Médiami sa šíria fotografie poškodených laboratórií a kancelárií – isto nám dáte za pravdu, že tieto zábery pôsobia priam hrôzostrašne. Nehovoriac o tom, že budova prišla o strechu a podkrovie.

Vedeckí pracovníci, pedagógovia, doktoranti, študenti prišli o priestory v ktorých nadobúdali vedomosti, skúmali nepoznané a dosahovali vynikajúce vedecké výsledky. Prišli o priestory, kde robili to čo milujú – vedu.

V mene nás všetkých PrírodoVEDCOV prosím podajme našim priateľom pomocnú ruku ako znak spolupatričnosti a aspoň takto na diaľku (prostredníctvom finančnej podpory) sa podieľajme na rekonštrukcii priestorov a nákupu nového prístrojového vybavenia fakulty. UPJŠ v Košiciach na svojich internetových stránkach zverejnila číslo účtu, kde je umožnené posielať finančné prostriedky. Aj malá čiastka dokáže pomôcť. Využime tento čas Vianoc na dobrý skutok

Dovolíme si to zakončiť slovami Matky Terezy: „Všetko, čo robíme, je iba kvapka v mori, ale keby sme to nerobili, tá kvapka by tam chýbala.“

IBAN: SK2809000000000571404383

BIC: GIBASKBX

ako variabilný symbol alebo správu pre prjíimateľa uveďte: 09122016

S pozdravom

SČAS PRIF UK

(13.12.2016, Bratislava)

 

Športový fanatik a extrovert najvyššieho stupňa. Šefredaktor a spoluzakladateľ webu hlasludu.sk.

BEZ KOMENTÁRA

ZANECHAŤ ODKAZ