Najlepší kurz orientálneho tanca je v Martine

Najlepší kurz orientálneho tanca je v Martine

1208
0
ZDIEĽAJ

Záver septembra patril tancu. V Bratislave sa uskutočnil festival Pressburg Dance Fest 2016, súťaž v orientálnom tanci. V kategórii kurzistiek súťažila aj skupina Amber z Martina, ktorá si po prvýkrát odniesla domov zlato.

V piatok 23. septembra vycestovalo osem členiek tanečnej skupiny Amber z Martina do nášho hlavného mesta na prestížny medzinárodný festival Pressburg Dance Fest, na ktorom sa každoročne uchádza o post víťaza množstvo tanečníc z Českej republiky, Maďarska, Poľska, Rakúska a Slovenska. Amberky, ako si Martinčanky hovoria, sa súťaže zúčastnili druhýkrát, tancovali v kategórii Kurzistky. Na pódiu predviedli tanečnú zostavu v modro-fialových kostýmoch a s vejármi v rukách, s ktorými vykúzlili nádherné divadlo. Vlani sa Amberky umiestnili na štvrtom mieste, tentoraz si domov odniesli zlato.

Za všetkým sú hodiny driny

Žienky na pódiu pôsobili, akoby pre nich bolo tancovanie hračkou, za skvelým výsledkom však stojí tvrdá príprava a disciplína. Keďže choreografia obsahovala väčšie presuny, potrebovali tanečnice dostatočný priestor. Trénovali všade tam, kde sa len dalo – v tanečnej škole, vo fitnescentre, v telocvični i na chodbe. „Mali sme málo času, preto sme trénovali naozaj intenzívne, niekedy aj štyrikrát týždenne. Keďže sme všetky zamestnané, bolo to dosť náročné. Každý tréning sme však brali poctivo a niektoré časti sme opakovali donekonečna. V deň súťaže sme do toho dali naozaj všetko, hlavne svoje srdcia. Víťazstvo bolo pre nás prekvapením a zároveň obrovskou radosťou,“ povedala členka skupiny Amber Renáta Čuchorová. Ako dodala, stáť na pódiu a preberať ocenenie bol pre Amberky na jednej strane krásny pocit, ale na druhej strane tento úspech považujú za svoju ďalšiu výzvu. Nadšenie z prvého miesta neskrývala ani tanečnica Katarína Beinsteinová. „Boli sme veľmi šťastné, keď práve nás vyhlásili za víťazky našej kategórie. Určite nás to posunie ďalej. Ja osobne som sa len utvrdila v tom, že orientálny tanec milujem,“ povedala.

Skupinu Amber na súťaž kompletne pripravila lektorka Janka Redechová. Zostavila nielen choreografiu, ktorú svoje zverenkyne naučila, ale dokonca im ušila kostýmy, v ktorých na pódiu vystúpili pred odbornou porotou. V deň súťaže Janka po celý čas kurzistky povzbudzovala z hľadiska, festivalu sa však zúčastnila aj ako súťažiaca.

Amberky sa zhodujú, že ešte stále je na čom pracovať a čo dolaďovať. Svorne hovoria, že teraz budú trénovať ešte viac. „Keď niečo robíte najlepšie, ako viete a dáte do toho kus seba, podarí sa všetko, v čo tajne veríte,“ uzavrela Renátka Čuchorová.

Autor: Paula Mokrá  Foto: AMBER, Pressburg Dance Fest

Som Martinčanko-Žilinčanka, ktorej neustále čosi víri hlavou. Preto píšem – veselo aj vážne, spravodajstvo, publicistiku i blog. Redakčne sa realizujem v magazínoch, v novinách aj na webe. Kultúra, hudba, bývanie, lifestyle ale i fitness- to je moja parketa 🙂

BEZ KOMENTÁRA

ZANECHAŤ ODKAZ