Film, ktorý aj po 26 rokoch baví svet. Zaujímavosti a chyby vo...

Film, ktorý aj po 26 rokoch baví svet. Zaujímavosti a chyby vo filme Sám doma.

2548
0
ZDIEĽAJ

Film Sám doma vyšiel v roku 1990 a stal sa hitom. Na Slovensku sa vysiela každé Vianoce a stále si drží divákov. No toto ste možno o filme Sám doma nevedeli!

1.STARÝ MUŽ, VĎAKA KTORÉMU SI KEVIN UVEDOMIL DÔLEŽITOSŤ RODINY, PÔVODNE NEBOL SÚČASŤOU SCENÁRA. AŽ NESKÔR HO TAM PRIDAL SAMOTNÝ REŽISÉR.

2.V PÔVODNOM SCENÁRI MAL BYŤ HLAVOU “ZLOČINECKEJ SKUPINY”, KTORÁ CHCELA VYKRADNÚŤ DOM MCCALLISTEROVCOV, KEVINOV STRÝKO FRANK.

3.FILM SÁM DOMA BOL UVEDENÝ DO KÍN V NOVEMBRI 1990, NO NIEKTORÉ KINÁ HO PREMIETALI AŽ DO JÚNA 1991. POČAS PRVÉHO VÍKENDU ZAROBIL FILM VIAC AKO NEUVERITEĽNÝCH 17-MILIÓNOV DOLÁROV.

4.ROZPOČET NA FILM BOL PRIBLIŽNE 15-MILIÓNOV DOLÁROV. CELOSVETOVO VŠAK FILM ZAROBIL 533 800 000 DOLÁROV!

5.JOE PESCI (HARRY) SA ZÁMERNE VYHÝBAL STRETNUTIAM S MACAULAYOM NA PĽACI. CHCEL TOTIŽ, ABY SA HO MALÝ HEREC SKUTOČNE BÁL A JEHO STRACH BOL VO FILME AUTENTICKÝ.

6.SLÁVNY DOM RODINY MCCALLISTEROVCOV SA V ROKU 2012 PREDAL ZA 1,82 MILIÓNA DOLÁROV. DOM SA NACHÁDZA V ŠTÁTE ILLIONIS.

7.PRI VÝBERE HERCA, KTORÝ BY HRAL KEVINOVHO OTCA, TVORCOVIA ZVAŽOVALI MENÁ AKO MICHAEL DOUGLAS, JACK NICHOLSON, SEAN PENN, CHEVY CHASE, TOM HANKS, SYLVESTER STALLONE A HARRISON FORD. NAPOKON VYBRALI JOHNA HEARDA.

8.HEREC JOHN CANDY, KTORÝ HRAL HUDOBNÍKA GUSA, STRÁVIL NA NAKRÚCANÍ SOTVA 23 HODÍN. Z TOHO VÄČŠINU ČASU IMPROVIZOVAL.

9.V PARÍŽI SA VÔBEC NENAKRÚCALO. SCÉNY, KTORÉ AKOŽE ZOBRAZOVALI PARÍŽ, SA NAKRÚCALI V CHICAGU.

10.VIANOČNÉ OZDOBY, NA KTORÉ MARV STÚPIL, BOLI V SKUTOČNOSTI SLADKOSTI.

11.FANÚŠIKOVIA SA MÁRNE SNAŽILI DOPÁTRAŤ K FILMU “ANGELS WITH FILTHY SOULS”, KTORÝ POZERÁ KEVIN, KEĎ SI NECHAL PRINIESŤ PIZZU. V SKUTOČNOSTI VŠAK IŠLO O SNÍMKU NATOČENÚ ŠPECIÁLNE PRE FILM SÁM DOMA. TVORCOVIA SA INŠPIROVALI FILMOM Z 30. ROKOV – ANGELS WITH DIRTY FACES.

12.JEDEN Z LUPIČOV, KTORÉMU PO TVÁRI CHODÍ OBROVSKÝ PAVÚK, ŠIALENE KRIČÍ. V SKUTOČNOSTI VŠAK HEREC KRIČAŤ NEMOHOL, ABY PAVÚKA NEVYSTRAŠIL.

Vo filme nájdete aj chyby. Možno ste už film videli stokrát, no tieto chyby ste ani nepostrehli:

Keď ide Kevin v 1. časti filmu do kostola, okno chrámu je zvonku očividne iné, ako keď je naň záber zvnútra.

okno

Keď si Kevin omotáva okolo krku šál, časť šálu spadne naspäť dopredu. O sekundu neskôr ho však má v inom zábere na chrbte.

sal

V realite by sa Kevin asi ťažko „dokĺzal“ so sánkami až von, pretože by narazil do steny.

sane

Keď Kevin vyťahuje zo skrinky hrniec, má vyhrnuté rukávy. Pri otváraní zásuvky o pár sekúnd neskôr ich má až po prsty a v ďalšom zábere sú znova vyhrnuté.

rukavy

Pri zábere na kuchyňu McCalisterovcov z uhla žiadny domček nevidno, pri zábere na televíziu tam je. Vianočné kúzlo?

domcek

Keď si Harry spálil ruku na kľučke McCallisterovcov, napadlo ti, v akom tvare bude vypálené M na jeho ruke? Pozeraj a uč sa. A navyše, odtlačok je už na pravej ruke, aj keď dvere otváral s ľavou.

odtlacok

odtlacok2

Keď Kevin rozsypal po ceste korálky, bolo ich omnoho menej, ako keď sa na nich mokrí banditi pošmykli.

koralky

Keď sa Kevin pýta muža v hoteli Plaza na recepciu, muž ho pošle doľava a rovno. Kevin však zabočí doprava, no recepciu nájde. Mimochodom, pánom je prezident USA Donald Trump.

strany

Autor: Lukáš Koco

BEZ KOMENTÁRA

ZANECHAŤ ODKAZ