Do plaviek bez chĺpkov

Do plaviek bez chĺpkov

879
0
ZDIEĽAJ

Leto je tradične spojené s dovolenkami a relaxom pri bazénoch alebo iných vodných plochách. Ženy však v tomto období začínajú riešiť otázku, ako čo najlepšie vyzerať v plavkách a ako sa zbaviť nechceného ochlpenia.

Vytrhávanie či holenie sú najčastejším spôsobom odstraňovania chĺpkov, no vyžadujú si neustále opakovanie. Moderná doba však ponúka  i možnosť trvalého odstránia ochlpenia. Laserová epilácia je v súčasnosti tým najúčinnejším spôsobom v boji s chĺpkami a získava si čoraz väčšiu popularitu nielen v šoubiznise, ale i medzi bežnými ľuďmi. Ponúka možnosť trvalo hladkej pokožky.

Posledný čas pred letom skoncovať s chĺpkami

Pre laserový zákrok je ideálne, ak má žena svetlú pokožku a aspoň minimálny pigment v chĺpku, odstraňovanie svetlých a sivých chĺpkov je menej účinné. Následne sa zariadenie prikladá na pokožku a laser vysiela svetelné žiarenie určitej vlnovej dĺžky, ktoré prenikne až ku korienku. Chĺpok sa úspešne odstráni vtedy, keď sa korienok zohreje na extrémnu teplotu, čím dôjde k spáleniu a chĺpok tak definitívne zanikne. Tento proces je nutné kvôli rastovým fázam chĺpku opakovať viackrát, významnejší trvalý efekt sa dosahuje po minimálne troch opakovaniach.

IMG_4999

Laserovým odstraňovaním chĺpkov sa zaoberá i René Kameník, ktorý vlastní epilačné centrum Chirmed s prevádzkami v Bratislave a v Košiciach. Upozorňuje, že pre hladkú pokožku v plavkách je najvyšší čas pre použitie lasera. Trvalé odstránenie chĺpkov na opálenej pokožke už nemusí byť také účinné. „Čím je koža prirodzene tmavšia alebo opálenejšia, tým viac laserový lúč zahrieva aj pokožku. Pri tmavej koži je nutné použiť nižšiu energiu laserového lúča tak, aby nedošlo k jej poškodeniu . Táto nižšia energia je však menej efektívna pre definitívne odstránenie vlasovej cibuľky,“ vysvetľuje.

IMG_5014

Nie je epilácia, ako epilácia

Pre kvalitné odstránenie chĺpkov je potrebný nielen kvalitný prístroj, ale aj dobre odvedená práca. Odstránenie chĺpkov laserom nie je extrémne bolestivé, ale hovoríme o vysielaní veľkej dávky tepla do korienku, čo je prinajmenšom nepríjemné. Mnohí prevádzkovatelia epilačných centier sa dopúšťajú tej chyby, že pri zákroku nadstavujú slabú vlnovú dĺžku, čím síce pacient nepociťuje žiadnu bolesť a zo zákroku odchádza s príjemným pocitom, no korienok sa často nezahreje natoľko, aby definitívne zanikol. „V našom centre nám záleží na tom, aby sme korienok odstránili, preto nadstavujeme také svetelné žiarenie, ktoré korienok dokáže zlikvidovať. Samozrejme, pohodlie pacienta je pre nás dôležité, preto s ním konzultujeme intenzitu bolesti, ale platí, že slabú bolesť musí pacient pre úspešnosť zákroku absolvovať. Pre zníženie citlivosti pokožky aplikujeme na pokožku aj anestéziologický krém, ktorý dokáže výrazne znížiť bolestivosť epilácie,“ uviedol Kameník.

Pred samotnou epiláciou je dobré rozmyslieť si, akým prístrojom ju chcete absolvovať. Laser sa totiž veľmi často zamieňa s Intenzívnym pulzovým svetlom (IPL). Oba prístroje fungujú na rovnakom princípe zahriatia vlasového chĺpku, no sú značne rozdielne – v účinkoch, farbe svetla i v cene.

IMG_4993

Laser je schopný zahriať korienok do takej teploty, ktorá vedie k jeho zničeniu a trvalému odstráneniu, a to aj preto, lebo laserový lúč obsahuje len jednu farbu, ktorá je maximálne pohlcovaná korienkom a pri pohltení sa mení na tepelnú energiu. Naproti tomu IPL obsahuje široké spektrum farieb svetla, z ktorých len malá časť zahrieva chĺpok. To spôsobuje, že nedochádza k zničeniu korienka, iba k jeho „omráčeniu“. Preto môžeme epiláciu prístrojom IPL označiť za epiláciu s krátkodobým účinkom. Napriek tomu je však oveľa využívanejší, keďže ide o lacnejšiu variantu. Cena jedného IPL prístroja sa pohybuje v rozmedzí 2 000 – 5 000 eur, kým za laserové zariadenie zaplatí prevádzkovateľ od 30 do 80-tícic eur.

Ceny sú pre niektorých zákazníkov stále privysoké

Epilačné centrum Chirmed využíva pri zákrokoch prístroje, ktoré sú odborníkmi v súčasnosti považované za najkvalitnejšie na trhu a vykazujú vysoké percento úspešnosti. Od toho sa však odvíja aj výška ceny zákroku, hodnota najdrahšieho je 308 eur. Práve cena je najčastejší dôvod, prečo ženy laserové odstránenie chĺpkov nechcú podstúpiť. „Sumy za jednotlivé zákroky sa v priebehu rokov znížili o polovicu, epilácia najžiadanejšej  oblasti  nad hornou perou je 25 eur, čo je pre ľudí už prístupnejšie, no rovnako si uvedomujeme, že niektoré ceny sú pre zákazníkov stále privysoké,“ uviedol Kameník.„Zákazníci však majú možnosť využiť i balíčky, v ktorých dostanú kombináciu epilácie najžiadanejších častí tela za zvýhodnenú cenu,“ dodal.

IMG_0278

Pravdou však zostáva, že epilácia laserom je zo všetkých známych metód trvalej epilácie najúčinnejšia, najjednoduchšie aplikovateľná a preto aj najviac používaná. Najčastejšie si ženy nechávajú epilovať oblasti tváre, bikín či podpazušie.

Viac na www.chirmedplus.sk

Autor: Nikola Kokiová Foto: Michal Baňas

Športový fanatik a extrovert najvyššieho stupňa. Šefredaktor a spoluzakladateľ webu hlasludu.sk.

BEZ KOMENTÁRA

ZANECHAŤ ODKAZ