Ako nájsť a získať prácu rýchlejšie

Ako nájsť a získať prácu rýchlejšie

902
0
ZDIEĽAJ

Vyhľadávanie práce býva náročným procesom. Niekedy ani neviete či  bol Váš životopis prečítaný . Avšak, s niekoľkými zlepšeniami v ňom a správnymi zručnosťami môžete nájsť zamestnanie rýchlejšie.william-iven-19843

Tu je niekoľko tipov, ktoré Vám pomôžu získať prácu, ktorú chcete:

1.Je vhodné sa pevne rozhodnúť, aké sú Vaše profesijné ciele – znie to ako klišé, ale uvedomenie si svojich cieľov je dobrý začiatok pre zistenie toho, akú prácu naozaj chcete, aby ste sa na ňu mohli „zamerať“.

2.Zistite čo najviac o pracovnej pozícii, danej firme, ktorá ju ponúka a požadovaných zručnostiach– S týmito informáciami budete mať výhodu nielen pri pohovore, ale aj písaní životopisu či motivačného listu.

3.Napíšte skvelý životopis či aj motivačný list – je to asi jediný spôsob, ako upriamiť na seba pozornosť už pred osobným pohovorom. Samozrejme, ak si ho potenciálny zamestnávateľ všíma (Zväčša áno.) . Aby sa tak stalo, musíte mať dobre obsahovo ucelený a prehľadný životopis. Taktiež zvoliť vzhľad zodpovedajúci pozícii, na ktorú sa hlásite. Nezabudnite, že musí byť stručný, ale podrobný a popisovať všetky Vaše úspechy.
Čo sa týka motivačného listu- Dávajte pozor na jeho formu, ktorá je predpísaná. S čistým svedomím a nie prehnaným sebavedomím môžete napísať prečo ste práve Vy vhodným kandidátom. Motivačný list sa predsa volá motivačný preto, lebo má motivovať. Ak ste príliš skromný typ, skromnosť preč a môžete začať písať. Tu môžete tiež využiť poznatky o pracovnej pozícii, danej firme, ktorá ju ponúka a požadovaných zručnostiach. Ako?- Nájdete na internete. Je tam veľa príkladov, ktoré Vás môžu inšpirovať.

4. Buďte úprimní – úprimnosť je jedným z kľúčov  pokiaľ ide o získanie nového zamestnania. Vedeli ste, že viac, ako 40% životopisov obsahujú nepravdivé alebo vylepšené informácie? Predpokladám, že nechcete byť súčasťou tých 40%. V prípade, že HR manažér zistí, že ste ho oklamali vo Vašom životopise, mohli by ste byť vyhodený z práce.

5. Použite vyhľadávač – je to skvelý spôsob, ako nájsť prácu rýchlejšie. Jooble je vyhľadávač pracovných ponúk z webových stránok na celom svete, vrátane Slovenska. Použite sociálne siete – sociálne siete Vám môžu pomôcť nájsť prácu. Veľa ľudí ich používa v dnešnej dobe LinkedIn pre hľadanie práce. Tiež je to skvelé miesto, kde môžete kontaktovať personalistov, podnikateľov a kohokoľvek, kto môže hľadať potenciálnych kandidátov. Podľa údajov Social Survey 38% uchádzačov o zamestnanie používa LinkedIn, aby našli prácu.

6.Pýtajte sa známych – Vaši priatelia a známi sú niekedy tí najlepší ľudia pokiaľ ide o hľadanie zamestnania. Môžu vedieť o spoločnosti, ktorá hľadá kandidátov, alebo ich spoločnosti môžu mať záujem o niekoho, ako ste Vy.

7.Pripravte sa na pohovor a otázky , ktoré sa zvyčajne na ňom pýtajú HR manažéri ako napr :
Kde sa vidíte o päť rokov?
Aké sú Vaše dobré a zlé vlastnosti?
Prečo chcete pracovať práve u nás?
Prečo by sme mali zamestnať práve Vás?
Týmito otázkami potenciálni zamestnávatelia tiež sledujú či ste vhodným kandidátom.

Veríme, že tieto tipy budú pre Vás užitočné. Ak budete mať ďalšie otázky ohľadom hľadania práce, môžete sa obrátiť na nás.

BEZ KOMENTÁRA

ZANECHAŤ ODKAZ