Kapela 4EWER: Hudbou chceme ľuďom odovzdať posolstvo

Kapela 4EWER: Hudbou chceme ľuďom odovzdať posolstvo

3097
0
ZDIEĽAJ

Žilinská kapela, ktorá vystupuje pod názvom 4EWER a usilovne pracuje na dosiahnutí svojho veľkého sna. Chalani ktorí vykročili zo svojich tieňov a každý deň berú ako novú výzvu. Majú svoj vlastný štýl, vedia čo chcú dosiahnuť a nezastaví ich žiadna prekážka. Môžete si ich vypočuť v podaní Roman Vodjanický – bicie, Michal Ďurák – gitara, spev, rap, Matúš Darmo – gitara, Patrik Kubirita – klavír, spev.
Rozhovor nám poskytol jeden z členov kapely – Patrik.

Ako vznikla myšlienka založiť kapelu 4EWER?

Bolo to ešte na základnej škole, keď som s Mišom hral v kapele. Prevažoval u nás najmä rockový štýl a už v tej dobe, keď sme boli ešte v plienkach, vznikol názov 4EWER.
Toto obdobie nášho života sme brali úplne nezáväzne a jednoducho sme robili to, čo nás baví. Niektorí chalani v našom veku hrali futbal, my sme hrali na pódiach pri rôznych príležitostiach a vyhľadávali sme fanúšikov. Samozrejme, futbal mám rád. ( smiech )

4EWERAko pokračovali tieto ranné pokusy?
Pokračovalo to tak, že keď skončila základná škola, v ktorej sme mali aj skúšobňu, tak sme skončili aj my.

Kedy ste sa rozhodli vzkriesiť 4EWER?
Prišiel čas strednej školy a ako poctiví študenti sme sa venovali len a len škole. Týmto pozdravujeme profesorov. Ale v podvedomí nám stále niečo chýbalo, bolo v nás prázdne miesto. A to miesto zaplnila len hudba. Hľadali sme s Mišom cestu ako sa vrátiť späť, hľadali sme členov, hľadali sme miesto, kde by sme mohli trénovať. Jednoducho sme to brali vážne. Niekto odišiel, niekto prišiel, bol to čas hľadania. Ale nakoniec po strednej škole sme to zlepili dokopy, našli sme skúšobňu aj členov kapely. Prišli nové ciele a aj výzvy. A začali sme pracovať na našom veľkom sne.

Zmenilo sa niečo?
Zmenili sme štýl hudby, kapelu, skúšobňu a jediné čo zostalo z predchádzajúcej etapy našej kapely je názov, pretože je v ňom určitá nostalgia. A od základov sme začali budovať všetko nanovo.

Ak chcete preraziť vo svete hudby, potrebujete texty, ktoré oslovia ľudí a hudbu, ktorá sa im bude tak povediac lepiť na uši. Kto sa stará o texty a kto o hudbu?
Texty píše prevažne Mišo , ale ja sa tiež angažujem, no väčšina mojich textov leží doma v šuflíku ( smiech ).  Snažíme sa dať ľuďom nejaké posolstvo. Hudbu robíme všetci a každý do nej dá niečo zo seba a preto je taká jedinečná.

Aká je momentálna šanca uplatnenia pre mladé skupiny. Ako to vnímaš ty?
Je to „sakra“ ťažké. Je ťažké nájsť rovnakých ľudí, ktorí to berú rovnako vážne a rozumejú si. V prvom rade treba zaujať ľudí a dať im dôvod prečo počúvať práve vás. Recept na úspech je drina. Netreba sa vzdávať! Aj my sme si už preskákali neľahké situácie, ale spolu sme ich prekonali a nevzdali sa.

Pre začínajúce kapely sú prospešné aj hudobné súťaže. Zúčastnili ste sa nejakých? A čo koncerty?
Áno, snažíme sa, aby nás bolo vidieť všade. Vyhrali sme Vychylovka fest, súťaž mladých kapiel a momentálne účinkujeme v súťaži slovenská hudobná liga, v ktorej sme postúpili do finále a to bude prebiehať už v auguste.
A čo sa koncertov týka, tie milujeme. Hrali sme napríklad na Staromestských slávnostiach v Žiline, v rôznych kluboch a robili sme koncerty pre základné a stredné školy. Bola to motivácia pre nás a aj pre tých mladých študentov. Na toto obdobie spomína celá kapela s úsmevom.

4EWERKde je najlepšie publikum a kde sú najkrajšie fanúšičky?
V Žiline ( smiech ). Milujeme celé Slovensko a ženy sú samozrejme krásne všade.

Ako sa ti momentálne hrá s chalanmi a čo pre teba títo ľudia znamenajú?
Tak hrá sa mi super. Rozumieme si veľmi dobre, sme skvelá partia, všetci sú vynikajúci hudobníci, makači a úžasní ľudia. Som vďačný za každého jedného člena.

Máte aj vnútornú motiváciu, prečo robíte práve hudbu?
Baví nás to, sme v tom dobrí, chceme posunúť hudbu na inú úroveň, ale čaká nás ešte veľa práce.
V prvom rade chceme ľudom odovzdať nejaké posolstvo.

Čo si hudobníci ako vy, radi vypočujú vo voľnom čase?
Voľného času nám veľa nezostáva, ale každý z nás ma rád niečo iné a to nám umožňuje robiť hudbu všestranne. Máme za to, že v každom žánri sa dá nájsť niečo kvalitné.

Aké máte plány na najbližšie mesiace?
Robíme teraz na nových veciach, plánujeme koncerty a skladáme nové piesne. Čoskoro sa chceme vrátiť do štúdia a nahrať kvalitnú hudbu pre našich fanúšikov.
Plánujeme taktiež rozbehnúť výchovné koncerty pre školy a mnoho ďalšieho. ( úsmev )

Talentovanú kapelu môžete sledovať a podporiť aj na ich FB stránke 

Autor : Monika Koptová            Foto : archív kapely 4EWER

 

Priateľská, vždy dobre naladená a ochotná pomôcť druhým. Milujem slnko a knihy. Nepohrdnem ani dobrou hudbou či čokoládou. Zaujímam sa najmä o umenie a najväčšiu radosť mám práve z mladých talentovaných ľudí.

BEZ KOMENTÁRA

ZANECHAŤ ODKAZ